Modelářské bazary v EU

V Evropě je mnoho modelářských bazarů. Na některých nakupuji a tak se podělím o zkušenosti z nich.

eBay Kleinanzeigen – DE

Velký bazar, zde se nabízí vše a je tu i bohatá kategorie zaměřená na RC modely. Tady díky pestrosti můžete sehnat spoustu věcí pro vaše projekty. Inzerenti zasílají většinou pouze po Německu, ale to lze vyřešit založením virtuální adresy.  Níže popíšu založení virtuální adresy v Německu.
*Adresa bazaru*

RC Markt – DE

Klasický modelářský bazar, který je rozdělen na kategorie. Nabídka je široká, od aut, lodí, motorů, turbín až po vrtulníky a letadla. Zde najdete v popisu, zda-li inzerent posílá mimo Německo, nebo ne.
*Adresa bazaru*

Marktplatz – DE/AT

Modelářský bazar na stránkách jednoho modelářského klubu. Bazar je rozdělen na dvě části … do 150€ a nad 150€. Inzerují zde modeláři z Německa a Rakouska.
*Adresa bazaru*

Vytvoření virtuální adresy v Německu

Adresu si zřídíte na stránkách Mailboxde. Zakoupené zboží vám přijde na adresu, kterou zde získáte a pak je následně za poplatek přeposláno na Vaší adresu zvoleným dopravcem. Tuto službu poměrně často využívám a jsem s ní velmi spokojen. V den kdy zboží dorazí na virtuální adresu, tak i odchází na mojí adresu. Mohu si zásilky i hromadit a pak poslat vše velkém balíku. Založení účtu je jednoduché, služba má českého majitele a tak vše je v českém jazyce. Tuto adresu můžete také využít, pokud nakupujete na aukci Ebay-DE.